Jednoduše a bezpečně.

Použití biometrických vstupních kontrol není již dlouhou dobu omezeno jen na budovy s nejvyšší ostrahou: Identifikace nezaměnitelných tělesných znaků se v běžném životě využívá stále častěji. Jako náhrada klíče se většinou používá lidský prst.

čtečka otisků v klice

Nová klika Hoppe se čtečkou otisků

Vlastní prst se nedá ztratit, nelze ho ukrást a ani nikam založit, máme ho neustále u sebe. Aby se dveře otevřely, musí se prstem přejet po senzoru pro naskenování. Když je toto integrováno do dveřního madla nebo knoflíku vchodového kování, funguje toto obzvláště komfortně: otevírání a zavírání dveří – na rozdíl od ovládání vedle vchodových dveří – může proběhnout jediným úkonem.

Také bezpečnost hraje důležitou roli: senzor pro otisk prstu povoluje maximální kontrolu nad vstupem do budov nebo jednotlivých místností. Jen ty osoby, jejichž otisk prstu je spojen s oprávněním vstupu, mohou otevřít dveře. Nejistota týkající se kopií klíčů, které mohou být v oběhu, náleží minulosti.

Výhody přehledně
– jednoduchá a bezpečná manipulace
– ergonomicky smysluplně umístěný senzor pro otisk prstu
– harmonický design
– možné propojení na všechny běžné motorové zámky
– není nutné žádné dodatečné frézování do dveřního křídla
– montáž s osvědčeným upevňovacím systémem HOPPE

Dveřní kování HOPPE se senzorem pro otisk prstů od společnosti Idencom
HOPPE využívá prvky senzoru pro otisk prstu od výrobce Idencom, který patří mezi vedoucí dodavatele biometrických identifikačních systémů. Ty se vyznačují mimořádně vysokou funkční jistotou jakož i velkou uživatelskou vlídností. Kompaktní design v nerezové oceli umožňuje senzor pro otisk prstu harmonicky integrovat do kování HOPPE. K dispozici jsou provedení E5764 a E5766, jakož i knoflík E86G.

Idencom – Fingerprint solutions
– nejvyšší funkční jistota (99,5 procenta)
– intuitivní ovládání
– nezávislé na počasí
– kompaktní způsob zagudování
– mnohokrát oceněný design
– vyrobeno v Německu

Snadná montáž
Montáž kování HOPPE se senzorem pro otisk prstu je pro zpracovatele bezproblémová: ze strany pantů nemusí být nic frézováno, musí být jen přiveden již předmontovaný kabel od opory madla nebo od knoflíku k motorovému zámku. Jinak se kování HOPPE se senzorem pro otisk prstu montuje jako obvykle pomocí osvědčeného upevňovacího systému HOPPE.

Jednoduchá a bezpečná obsluha
Ovládání senzoru pro otisk prstu je jednoduché a intuitivní. Instalace se provádí přímo na senzoru, další nastavení, např. správa oprávnění, mohou být prováděna pomocí malého dálkového ovladače. Jedna obzvláště praktická funkce je, že se pro jednotlivé osoby dá nastavit omezené časové období pro oprávnění pro vstup, např. řemeslníci nebo uklízecí služba. V systému může být uloženo až 150 otisků prstů.

Senzory od Idencomu nabízejí vysoký stupeň bezpečnosti: na rozdíl od systémů, které požadují jen položení prstu, je u tohoto senzoru otisk prstu identifikován na základě pohybu. Na senzoru samotném nezůstane zachován žádný otisk prstu – nelze si tedy pořídit nepovolenou kopii.

Senzory od Idencomu nabízejí vysoký stupeň bezpečnosti: na rozdíl od systémů, které požadují jen položení prstu, je u tohoto senzoru otisk prstu identifikován na základě pohybu. Na senzoru samotném nezůstane zachován žádný otisk prstu – nelze si tedy pořídit nepovolenou kopii.

Senzor pro otisk prstů je zcela odolný vlivům počasí. Snáší teploty od -20 až do 85 stupňů Celsia a k tomu je ještě vodotěsně zalitý (IP-třída 65). Pokud dojde k přerušení napájení, například během výpadku elektrického proudu, zůstanou uložená data i přesto zachována. Běžně disponují motorové zámky nouzovým klíčem, takže lze dveře také v těchto případech kdykoliv otevřít a zavřít.

Ochrana proti vloupání
Kování HOPPE se senzorem pro otisk prstu – v kombinaci s bezpečnostní rozetou nebo jako bezpečnostní kování – splňují požadavky normy DIN EN 1906:37-0142A (SK2), jakož i DIN 18257 (ES1). Jsou vybaveny překrytím cylindrické vložky a ocelovou ochranou proti navrtání, jakož i ocelovou podkonstrukcí a jsou upevňovány přes ocelové noky. Kriminální policie doporučuje tuto třídu bezpečnosti (SK2, popř. ES1) jako standard.

Zdroj: HOPPE