Decoral systém Decoral – technologie povrchové úpravy (práškové lakování + sublimace inkoustu a folie), které vytváří jedinečný vzhled na lakovaném povrchu. Folie může mít různou dekoraci. Nejčastěji se používají folie s imitací dřeva či imitací kamenných povrchů jako je žula či mramor. Tato technologie povrchové úpravy je využita i při povrchové úpravě venkovních žaluzií. Povrchovou úpravou Decoral jsou lakovány boxy, vodící lišty, držáky a spodní i horní prolily žaluzií. Proces lakování - video: zde více na: Decoral Group Zpět na venkovní žaluzie
automatické zařízení, v němž dochází k nanášení barevného základu, na který se po obroušení a vyplnění V-spár nanáší finální povrchová barva.
prvotní ochrana dřevěných oken a dveří, která chrání dřevo proti plísním a houbám. Jedná se o namáčení jednotlivých okenních a dveřních dílů do impregnační vany.
Termín pasivní dům je stavba, která splňuje kritéria Passivehaus Institutu. Aby bylo možno dům označit jako pasivní, je třeba splnit následující podmínky a požadavky uznávané v České republice (a vhodné pro mírný klimatický pás): • roční potřeba tepla na vytápění: max. 15 kWh na m² obytné plochy stavby za rok • roční potřeba primární energie: primární energetická potřeba všech energií (efektivita zdrojů při přeměně na teplo, elektřinu) bez rozdílu účelu je nižší než 120 kWh na m² obytné plochy stavby za rok (PEA < 120 kWh/(m².a)). • neprůvzdušnost budovy: při snížení tlaku vzduchu v budově o 50 Pa než okolní atmosféry může dojít k infiltraci maximálně 60 % objemu vzduchu celé budovy za 1 hodinu (n50 < 0,6 / hod). U mnohopodlažních budov (panelové domy) se doporučuje až n50 < 0,2 / hod.[17] Výhody - Extrémně nízké náklady na vytápění - Vysoký komfort bydlení - Vyrovnané teploty v interiéru zima / léto - Využití slunečního záření jako zdroje tepla a světla Základní zásady: Vhodný tvar a orientace obytných místností ke slunci. Maximální využití solárních zisků (izolační sklo s vyššími solárními faktorem g). Ochrana proti přehřátí (venkovní stínění). - Tepelná ochrana budovy (kvalitní tepelná izolace, okna s trojskly, maximální přerušení tepelných mostů). - Rekuperace (řízené větrání se zpětným ziskem tepla). Více informací o pasivních domech naleznete na stránkách: Centrum pasivních domů zde Passivehaus Institut zde
RAU-FIPRO, to je špičkový materiál pro maximální stabilitu bez ocelové výztuže. RAU-FIPRO je kompozitní materiál vývojové dílny firmy REHAU. Materiály tohoto typu se již osvědčily při aplikaci v extrémních podmínkách, jako je využití ve vozech F1 nebo v letectví. Tato technologie je používána pro okenní systém GENEO. Díky patentovanému jádru profilu z materiálu RAU FIPRO získají výrobky maximální stabilitu. Bonus: Až u 90 % všech aplikací se můžeme obejít bez ocelové výztuže a získáme tak maximální tepelnou izolaci bez jakýchkoliv kompromisů. Okna GENEO Kompozitní prémiový systém se stavební hloubkou 86 mm a hodnotou Uf až 0,79 W/m²K GENEO vám garantuje optimální stabilitu díky kombinaci našich technicky špičkových materiálů s optimalizovanou konstrukcí profilu a integrovaným systémem vyztužení IVS. Tak dosahuje GENEO – bez jakýchkoliv tepelných mostů – špičkových hodnot Uf až 0,79 W/m²K a přináší úsporu energie až o 76 %. Včetně recyklace Náš technicky špičkový materiál lze bezezbytku recyklovat. Konstrukce profilů GENEO s jádrem z kompozitního materiálu a obvodovou povrchovou vrstvou z PVC je ideálním řešením pro opětovné použití kompozitního recyklovaného materiálu v jádru. Garantujeme, že se odřezky z profilů a stará okna z materiálu RAU FIPRO dostanou v rámci našeho recyklačního programu ECO PULS opět do procesu kvalifikované úpravy a recyklace. Zdroj: rehau
speciální prostředek určený pro pravidelnou a preventivní ochranu povrchu dřevěných oken a dveří. Většinou obsahuje speciální čistící roztok a ochranný balzám.
Lepený vícevrstvý dřevěný hranol, u kterého jsou pohledové lamely vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva v radiálním řezu. Takto vyrobené hranoly vykazují vysokou pevnost, tvarovou stálost a jsou základním výrobním prvkem pro výrobu dřevěných oken a dveří - eurooken. Nejčastěji používané dřeviny pro výrobu hranolů jsou smrk, dub, borovice, modřín a meranti. Hranoly můžou být fixní nebo napojované (cinkované). Důvodem napojení je především eliminace nedokonalosti dřeviny např. suky, které jsou vyřezány a hranoly jsou spojeny cinkovaným spojem. Takovéto spojení může být použito i u fixních hranolů a to především u nadrozměrných délek.
tato značka byla založena již více jak pře 100 lety a od té doby se těší vynikající pověsti v oblasti ochrany dřeva pro venkovní použití. Značku GORI Industry, které patří pod výrobce barev TEKNOS, najdete všude tam, kde si cení kvality, trvanlivosti bezproblémovosti a servisu: na dřevěných oknech a dveřích, dřevo-hliníkových oknech a jiných dřevěných produktech určených pro venkovní použití. Barvy GORI Industry se vyrábí v Dánsku, v domovině společnosti TEKNOS.
Křídlové a rámové okapnice jsou vyráběny z eloxovaného hliníku, a chrání nejexponovanější části okna proti povětrnostním vlivům a UV záření. Použitím okapnic výrazně oddálíte obnovu nátěru. V současné době nabízíme okenní okapnice pro dřevěná eurookna v barvě bílé, stříbrné, bronzové a černé + možnost nástřiku dle RAL.
Prosklené plochy dřevěných oken a dveří (křídel) můžeme rozdělit pomocí několika druhů příček. Příčky můžou být vloženy v izolačním skle – jedná se o meziskelní příčky, které jsou vyráběny v šířkách 8,18,26 a 45mm a široké barevné škále. Výhodou meziskelních příček je snadná údržba prosklené plochy. Další možností jak rozdělit prosklení u dřevěných oken a dveří je použití nalepovacích dřevěných příček. Nalepovací dřevné příčky se lepí na exteriérovou i interiérovou stranu skla. Aby nebylo lepení na skle vidět je nutno použít dělící distanční rámeček v izolačním skle. Na dřevěná okna a dveře můžeme taky použít dřevěné předsazené příčky. Velkou výhodou předsazených dřevěných příček je možnost jednoduchého vysazení např. při mytí oken a dveří a následně nasazení zpět.
U dřevěných eurooken se používá celoobvodové těsnění v několika stupních (2-5) dle typu výrobku, Těsnění zabezpečuje izolaci proti pronikání chladu a vlhkosti. Těsnění se vyznačuje vysokou tvarovou stálostí, dlouhou životností a odolností proti UV záření.
V případě, že dojde k poškození – rozbití izolačního skla u dřevěných oken či dveří je nutná jeho výměna. Výměna skla u dřevěných oken je poněkud složitější než výměna skla u plastových oken. Pří výměně skla musí být nejdříve odstraněn silikon, který je mezi zasklívací lištou a sklem. Poté se velmi šetrně odejmou zasklívací lišty a vyjme se poškozené sklo. Zde je nutné upozornit, že i přes veškerou snahu může dojít k poškození zasklívacích lišt při jejich demontáži. Pro tento případ je dobré mít připravené náhradní zasklívací lišty ve stejné barvě. Po vložení nového izolačního skla do křídla se znovu upevní zasklívací lišty a po obvodu provedeme utěsnění pomocí transparentního silikonu.