Dřevěná okna jsou symbolem kvality, elegance a tradičního řemesla. Ale vyrobit kvalitní dřevěné okno – eurookno není jednoduchý úkol. Při samotné výrobě oken je mnoho věcí, které ovlivňují finální produkt. Dřevěná okna musí po dlouhá léta odolávat slunečnímu záření a jiným klimatickým vlivům působících nejen na povrchovou úpravu. Na základě dlouholetých zkušeností, nových poznatků a spolu s novými technologiemi Vám dodáváme okna a dveře, které splňují ty nejnáročnější technické normy, a která se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, tepelnou i zvukovou izolací, dlouhou životností, bezpečností a příjemným designem.

Při výběru dřevěných oken Vám rádi poradíme a pomůžeme najít ideální variantu, která bude splňovat Vaše požadavky na design, funkčnost i celkovou estetiku Vašeho domova. Naše zkušenosti a odbornost jsou zárukou spokojenosti našich zákazníků. Přesvědčte se o tom na našich referencích zde.

Video: výroba oken a povrchová úprava

Passive Gold 112

112 mm

4

Ug = 0,2 W/m2K

Dřevěná okna Gold 92

92 mm

3

Ug = 0,5 W/m2K

Dřevěná okna Gold 68

68 mm

2

Ug = 1,1 W/m2K

Charakteristické vlastnosti dřevin

smrk

Smrk

Smrkové dřevo je nejpoužívanější materiál pro výrobu dřevěných oken a dveří. Jeho výhodou je snadná dostupnost, lehká opracovatelnost, a v porovnáním s ostatními dřevinami nízká cena. Nevýhodou je nižší hustota dřeva cca 450 kg/m³. Dřevěná okna ve smrku se vyrábějí z fixníhonebo napojovaného hranolu.

borovice

Borovice

Oblíbený a dostupný materiál pro výrobu dřevěných oken a dveří, který je dobře opracovatelný a velmi trvanlivý. Borovicové dřevo má vyšší hustotu dřeva cca 500 kg/m³ než dřevo smrkové, ale taky vyšší obsah pryskyřice. Dřevěná okna z borovice se vyrábějí z fixního nebo napojovaného hranolu a mají vynikající poměr mezi cenou a kvalitou.

meranti

Meranti

Meranti je exotická dřevina z výraznou kresbou připomínající dub, která se do Evropy dováží z Indonésie či Malajsie. Má velmi dobré mechanické a tepelně-izolační vlastnosti a hustota dřeva je cca 480 kg/m³. Dřevěná okna a dveře z meranti se vyrábějí pouze ve fixním provedení bez podélného napojení.

modřín

Modřín

Larix Sibirica, neboli Modřín sibiřský, je velmi odolná dřevina, která je pro svou tvrdost, výraznou kresbu a krásné načervenalé zbarvení je vhodnou dřevinou pro výrobu dřevěných oken a dveří. Hustota dřeva u modřínu je cca 700 kg/m³ čímž je garantována dlouhá životnost oken a dveří.

dub

Dub

Nejkvalitnější, nejpevnější a nejvytrvalejší dřevina, které se pro výrobu oken a dveří používá. Hustota dubového dřeva je cca 900 kg/m³a hranoly jsou pouze ve fixním provedení. Pokud chcete luxusní dřevěná okna, tak je dub tou správnou volbou.

Nevíte si rady a potřebujete poradit?

Zavolejte, napište nebo se rovnou zastavte do naší vzorkové prodejny ve Vsetíně. V příjemném prostředí a pří šálku dobré kávy probereme vaše představy a požadavky, a společně najdeme nejvhodnější řešení pro vaši stavbu.
Napište nám, rádi vám poradíme

    * Povinne údaje