EUROHRANOL

Lepený vícevrstvý dřevěný hranol, u kterého jsou pohledové lamely vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva v  radiálním řezu. Takto vyrobené hranoly vykazují vysokou pevnost, tvarovou stálost a jsou základním výrobním prvkem pro výrobu dřevěných oken a dveří - eurooken. Nejčastěji používané dřeviny pro výrobu hranolů jsou smrk, dub, borovice, modřín a meranti.  Hranoly můžou být fixní nebo napojované (cinkované). Důvodem napojení je především eliminace nedokonalosti dřeviny např. suky, které jsou vyřezány a hranoly jsou spojeny cinkovaným spojem. Takovéto spojení může být použito i u fixních hranolů a to především u nadrozměrných délek.

GORI INDUSTRY

tato značka byla založena již více jak pře 100 lety a od té doby se těší vynikající pověsti v oblasti ochrany dřeva pro venkovní použití. Značku GORI Industry, které patří pod výrobce barev TEKNOS, najdete všude tam, kde si cení kvality, trvanlivosti bezproblémovosti a servisu: na dřevěných oknech a dveřích, dřevo-hliníkových oknech a jiných dřevěných produktech určených pro venkovní použití. Barvy GORI Industry se vyrábí v Dánsku, v domovině společnosti TEKNOS.

OKAPNICE U EUROOKNA

Křídlové a rámové okapnice jsou vyráběny z eloxovaného hliníku, a chrání nejexponovanější části okna proti povětrnostním vlivům a UV záření. Použitím okapnic výrazně oddálíte obnovu nátěru. V současné době nabízíme okenní okapnice pro dřevěná eurookna v barvě bílé, stříbrné, bronzové a černé + možnost nástřiku dle RAL.

TĚSNĚNÍ DŘEVĚNÝCH OKEN

U dřevěných eurooken se používá celoobvodové těsnění v několika stupních (2-5) dle typu výrobku, Těsnění zabezpečuje izolaci proti pronikání chladu a vlhkosti. Těsnění se vyznačuje vysokou tvarovou stálostí, dlouhou životností a odolností proti UV záření.

VÝMĚNA SKLA U DŘEVĚNÝCH OKEN - PŘESKLENÍ

V případě, že dojde k poškození – rozbití izolačního skla u dřevěných oken či dveří je nutná jeho výměna. Výměna skla u dřevěných oken je poněkud složitější než výměna skla u plastových oken. Pří výměně skla musí být nejdříve odstraněn silikon, který je mezi zasklívací lištou a sklem. Poté se velmi šetrně odejmou zasklívací lišty a vyjme se poškozené sklo. Zde je nutné upozornit, že i přes veškerou snahu může dojít k poškození zasklívacích lišt při jejich demontáži. Pro tento případ je dobré mít připravené náhradní zasklívací lišty ve stejné barvě. Po vložení nového izolačního skla do křídla se znovu upevní zasklívací lišty a po obvodu provedeme utěsnění pomocí transparentního silikonu.

FLUTOVACÍ TUNEL

automatické zařízení, v němž dochází k nanášení barevného základu, na který se po obroušení a vyplnění V-spár nanáší finální povrchová barva.

HLOUBKOVÁ IMPREGNACE

prvotní ochrana dřevěných oken a dveří, která chrání dřevo proti plísním a houbám. Jedná se o namáčení jednotlivých okenních a dveřních dílů do impregnační vany.

PŘÍČKY DO OKEN

Prosklené plochy dřevěných oken a dveří (křídel) můžeme rozdělit pomocí několika druhů příček. Příčky můžou být vloženy v izolačním skle – jedná se o meziskelní příčky, které jsou vyráběny v šířkách 8,18,26 a 45mm a široké barevné škále. Výhodou meziskelních příček je snadná údržba prosklené plochy. Další možností jak rozdělit prosklení u dřevěných oken a dveří je použití nalepovacích dřevěných příček. Nalepovací dřevné příčky se lepí na exteriérovou i interiérovou stranu skla. Aby nebylo lepení na skle vidět je nutno použít dělící distanční rámeček v izolačním skle. Na dřevěná okna a dveře můžeme taky použít dřevěné předsazené příčky. Velkou výhodou předsazených dřevěných příček je možnost jednoduchého vysazení např. při mytí oken a dveří a následně nasazení zpět.

UDRŽOVACÍ SADA NA DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE

speciální prostředek určený pro pravidelnou a preventivní ochranu povrchu dřevěných oken a dveří. Většinou obsahuje speciální čistící roztok a ochranný balzám.