Dřevěná okna Gold 92

Eurookna z profilů IV 92 jsou v současné době nejoblíbenější typem dřevěných oken na trhu. Tato dřevěná okna jsou u zákazníků oblíbena pro vynikající poměr mezi cenou a kvalitou. Svými technickými a konstrukčními parametry zajistí dřevěná okna Gold 92 perfektní izolaci, díky které se sníží výdaje za vytápění na minimum.
Dřevěná okna GOLD 92 jsou vhodná jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Dřevěná okna Gold 92 splňují požadavky pro nízkoenergetické a pasívních budovy.
Již v základní nabídce je trojité těsnění a izolační trojsklo U=0,5 W/(m2.K), které výrazně přispívá k úsporám energie.

Technická specifikace

Gold 92

92 mm

Uf = 0,79 W/m2K

lepený hranol 92 mm

58 mm

Ug = 0,5 W/m2K

Sigenia Aubi Titanum

23 mm

Uw = 0,71 W/m2K

trojité

4-18-4-18-4

robotické stříkání

Barevné varianty

Dřevěná okna a dřevěné dveře GOLD 92 se lakují vodou ředitelnými lazurami od firmy GORI. Robotem prováděné stříkání vrchního laku zajistí jednolitý a dokonalý povrch. Přesná tloušťka vrchní vrstvy je nezbytná pro optimální ochranu dřevěných oken a dveří a správnou funkčnost povrchové úpravy. V základní nabídce je na výběr 12 barevných odstínů lazur a široká škála krycích barev dle stupnice RAL s možností dvoubarevného provedení.

Varianty zasklení

Dřevěná eurookna GOLD 92 jsou standardně zasklena izolačním trojsklem s koeficientem tepelné propustnosti Ug = 0,5 W/m2K . Mezi jednotlivými skly je použit tzv. teplý distančním rámečkem, který významně zlepšuje celkovou hodnotu Ug. Prostor mezi skly vyplňuje inertním plyn - ARGON. Izolační sklo lze nakombinovat v různých variantách dle Vašich požadavků. Nejčastěji se jedná o ornamentní či dekorativní skla, bezpečnostní skla a protihluková skla.

Charakteristické vlastnosti dřevin

smrk

Smrk

Smrkové dřevo je nejpoužívanější materiál pro výrobu dřevěných oken a dveří. Jeho výhodou je snadná dostupnost, lehká opracovatelnost, a v porovnáním s ostatními dřevinami nízká cena. Nevýhodou je nižší hustota dřeva cca 450 kg/m³. Dřevěná okna ve smrku se vyrábějí z fixníhonebo napojovaného hranolu.

borovice

Borovice

Oblíbený a dostupný materiál pro výrobu dřevěných oken a dveří, který je dobře opracovatelný a velmi trvanlivý. Borovicové dřevo má vyšší hustotu dřeva cca 500 kg/m³ než dřevo smrkové, ale taky vyšší obsah pryskyřice. Dřevěná okna z borovice se vyrábějí z fixního nebo napojovaného hranolu a mají vynikající poměr mezi cenou a kvalitou.

meranti

Meranti

Meranti je exotická dřevina z výraznou kresbou připomínající dub, která se do Evropy dováží z Indonésie či Malajsie. Má velmi dobré mechanické a tepelně-izolační vlastnosti a hustota dřeva je cca 480 kg/m³. Dřevěná okna a dveře z meranti se vyrábějí pouze ve fixním provedení bez podélného napojení.

modřín

Modřín

Larix Sibirica, neboli Modřín sibiřský, je velmi odolná dřevina, která je pro svou tvrdost, výraznou kresbu a krásné načervenalé zbarvení je vhodnou dřevinou pro výrobu dřevěných oken a dveří. Hustota dřeva u modřínu je cca 700 kg/m³ čímž je garantována dlouhá životnost oken a dveří.

dub

Dub

Nejkvalitnější, nejpevnější a nejvytrvalejší dřevina, které se pro výrobu oken a dveří používá. Hustota dubového dřeva je cca 900 kg/m³a hranoly jsou pouze ve fixním provedení. Pokud chcete luxusní dřevěná okna, tak je dub tou správnou volbou.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Pokud jste se rozhodli pořídit si nová okna pro svou novostavbu či rekonstrukci využijte naší nabídky a domluvte si nezávaznou a bezplatnou konzultaci s našimi odborníky, kteří Vám pomůžou vybrat správná okna přímo pro danou stavbu..

571 424 052
info@spravnaokna.czNapište nám a my se Vám ozveme

* Povinne údaje